• DZIEŃ DINOZAURA

• W naszych oddziałach przedszkolnych z okazji Dnia Dinozaura odbyły się niezwykle ekscytujące zajęcia, podczas których dzieci nie tylko zdobywały wiedzę o dinozaurach, ale również wykonywały fantastyczne prace plastyczne oraz przeprowadziły fascynujący eksperyment!

To było prawdziwe święto wiedzy, zabawy i kreatywności!

• WYCIECZKA DO BOLESŁAWCA

• 24.02.2024 r. odbył się integracyjny wyjazd do Bolesławca. Brały w nim udział dzieci ze szkół podstawowych w Masłowie, Ujeźdźcu Wielkim, Kuźniczysku i Boleścinie.

Główne cele wycieczki to zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz warsztaty w Żywym Muzeum Ceramiki w Bolesławcu - w wyjątkowym miejscu, które przenosi odwiedzających w świat fascynującej historii, tradycji i sztuki ceramiki, charakterystycznej dla tego regionu.

Po dwugodzinnym podziwianiu zabytków miasta, uczestnicy wycieczki dotarli do zakładów ceramicznych, gdzie poznali tajniki produkcji wyjątkowych naczyń. Nowe wzornictwo wykonane tradycyjnymi metodami sprawiło, że ceramika bolesławiecka zdobyła rozgłos na całym świecie.

Podczas warsztatów uczniowie ręcznie zdobili miski z gliny kamionkowej. Każde wykonane naczynie zostanie wypalone i wysłane do szkół. Uczestnictwo w tych warsztatach to prawdziwa podróż w krainę sztuki, która zachwyca i inspiruje. Uczniowie mieli niezwykłą okazję, by zanurzyć się w świat ceramiki, eksplorować swoją kreatywność i nauczyć się tajników tego pięknego rzemiosła.