• SPOTKANIE Z DARIUSZEM BOCZAREM

• Co roku 15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski- święto osób niewidomych i niedowidzących.

Z okazji tego święta 5 paźdiernika w Szkole Podstawowej w Masłowie gościliśmy osobę niewidomą, pana Dariusza Boczara wraz z opiekunką z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Trzebnicy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I i II. Na początku dzieci obejrzały film opowiadający o funkcjonowaniu osób niewidomych w społeczeństwie. Uczniowie zadawali pytania dotyczące filmu, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Nasz gość opowiedział o tym, jak radzi sobie w życiu codziennym, o nowościach technicznych podnoszących komfort życia oraz jak pomóc osobie niewidomej w potrzebie. Duże zainteresowanie wzbudziły zaprezentowane przez pana Dariusza przedmioty, którymi się posługuje: biała laska, książka napisana alfabetem Braille'a  czy też lupa. Chętni uczniowie, w specjalnych okularach, mogli poruszać się przy pomocy białej laski, a także sprawdzić, jak działają niektóre przedmioty wykorzystywane w kuchni przez osoby niewidome, np. nalewając wodę do szklanki tak, aby jej nie rozlać albo się nie poparzyć. Zajęcia bardzo podobały się uczniom, chętnie w nich uczestniczyły.

Serdecnie dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych zajęć i życzymy panu Dariuszowi wielu sucesów.

• DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

• Dzień bez Samochodu

Dzień bez Samochodu w Polsce i na świecie ma promować korzystanie z takich środków transportu, które są przyjazne dla środowiska.

Od wielu lat tradycją Szkoły Podstawowej w Masłowie są wycieczki piesze polnymi drogami z Masłowa do Trzebnicy.

W tym roku uczniowie z klas 5 - 7 pokonali trasę 15 km - oprócz dystansu z Masłowa do Trzebnicy, czekały na nich liczne ścieżki prowadzące do ciekawych miejsc w naszym gminnym mieście.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

• Sprzątamy Świat

Sprzątanie Świata - to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

Jej celem jest promowanie porządku, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Wzorem lat ubiegłych Szkoła Podstawowa w Masłowie włączyła się w akcję ,,Sprzątanie Świata - Polska 2023”.

Nauczyciele wraz z uczniami udali się do wyznaczonych miejsc w celu pozbierania rozrzuconych śmieci.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów naszej szkoły odpadami napełniono wiele worków.

Miejmy nadzieję, iż wszyscy zapamiętają, że troska o czyste środowisko ważna jest codziennie, a nie tylko wtedy, gdy przyłączmy się do akcji i w szczególny sposób o niej pamiętamy. W naszych działaniach nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, ale o to, aby śmiecący przestali śmiecić. To od nas zależy, jak czysty będzie świat!