• Sobótka

• 17.09.2022 r. odbyła się wycieczka integracyjna dla dzieci uczęszczających do świetlicy opiekuńczo-wychowawczej przy Szkole Podstawowej w Masłowie i przy Szkole Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim.

Głównym celem wyprawy było zdobycie Ślęży-najwyższego szczytu Masywu Ślęży i całego Przedgórza Sudeckiego, wznoszącego się na wysokości 717,5 m n.p.m. Mimo niewielkiej wysokości bezwzględnej, masyw ma imponujący wygląd. Podczas wędrówki uczestnicy uważnie wsłuchali się w ciekawą opowieść przewodnika na temat zdobywanego przez nich szczytu. Dowiedzieli się, że od pradawnych czasów była to Święta Góra Słowian. Zamieszkujący u podnóża ludzie przekonani byli, że góra ta jest siedliskiem licznych bogów, rządzących słowiańskim światem. Kultem darzono prawdopodobnie słońce i inne elementy przyrody.

Wychowankowie świetlicy, rodzice i wychowawcy składają serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta i Gminy Trzebnica, panu Markowi Długozimie za dofinansowanie wspaniałej wycieczki.

• Zdobycie Szrenicy

• 05.11.2022 r. o godzinie 07:00 uczniowie Szkoły Podstawowej w Masłowie wraz z rodzicami wyruszyli na wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Głównym celem podróży było zdobycie Szrenicy, jednego z bardziej znanych i popularnych szczytów Karkonoszy.

Choć Szrenica nie należy do najwyższych szczytów, jej wysokość wynosi 1362 m n.p.m.,

z pewnością stanowi jeden z ładniejszych punktów widokowych na Karkonosze, Góry Izerskie i Kotlinę Jeleniogórską. Nazwa Szrenicy pochodzi od ,,szadzi'' - białego osadu powstałego wskutek zamarzania kropelek mgły i osadzaniu się go na kamieniach, budynku schroniska i kosodrzewinie.

Uczestnicy wędrówki wybrali czerwony szlak, wiodący ze Szklarskiej Poręby. Po drodze podziwiali przepiękny Wodospad Kamieńczyka, gdzie została nagrana scena do filmu ,,Opowieści z Narnii”. Potem udali się na Halę Szrenicką i po krótkim odpoczynku dotarli

na miejsce. W schronisku na szczycie Szrenicy zjedli ciepły posiłek, po czym z uśmiechem

na ustach wrócili tym samym szlakiem do miasta.

Wszyscy byli niezwykle usatysfakcjonowani i dumni ze zdobycia zamierzonego celu.

W imieniu rodziców, wychowanków i wychowawcy dziękujemy Panu Burmistrzowi

i Gminnej Komisji do Spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień

za dofinansowanie wspaniałej wyprawy w góry.