• Szkoła Podstawowa w Masłowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://spmaslow.edupage.org/.

·      Data publikacji strony internetowej: 01-06-2011

·      Data ostatniej istotnej aktualizacji: 18-03-2021

Status pod względem zgodności z ustawą:

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r.   o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

·      filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,

·      niektóre zdjęcia z wydarzeń nie posiadają opisów alternatywnych,

·      mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,

·      dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi,

·      część plików nie jest dostępnych cyfrowo.

Informacje dodatkowe:

Strona posiada narzędzie ułatwień dostępu (widoczne obrazki w prawej, górnej części strony internetowej) a w nim:

·      podwyższony kontrast

·      możliwość powiększenia liter

·      podświetlane linki

·      skala szarości

·      jasne tło

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności:

Deklarację sporządzono dnia: 26-03-2021

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika Szkoły Podstawowej w Masłowie.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe:

Osoba do kontaktu w sprawie dostępności:

Aleksandra Pasierska
    e-mail: spmaslow.trzebnica@gmail.com

telefon: +48 71 312 31 34

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Procedura wnioskowo-skargowa:

Każdy ma prawo:

·      zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,

·      zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,

·      wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

·      dane kontaktowe osoby zgłaszającej,

·      wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,

·      wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania:

Na niedotrzymanie powyższych terminów oraz za odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

·      Organ nadzorujący: Burmistrz Gminy Trzebnica

·      Adres: pl. M. J. Piłsudskiego 1, 55-100 Trzebnica

·      E-mail: sekretariat@um.trzebnica.pl

·      Telefon: +48 71 312 06 11

Skargę można złożyć również do Rzecznika Spraw Obywatelskich

Dostępność architektoniczna:

Wejście główne jest ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły. Aby dostać się do budynku należy pokonać schody, przejść przez bramkę otwieraną ręcznie, przejść chodnikiem, następnie wejść po schodach oraz otworzyć ręcznie drzwi.

Korytarze, schody i toaleta nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Sekretariat, gabinet dyrektora oraz pokój nauczycielski znajdują się na I piętrze.

Szkoła posiada własny parking przed budynkiem, wzdłuż ogrodzenia.  Nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Dyrektor szkoły wyraża zgodę na wstęp z psem asystującym w szczególnych przypadkach. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.