• Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

ePUAP

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) jest ogólnopolską platformą teleinformatyczną, za pomocą której jednostki administracji publicznej oraz instytucje publiczne mogą świadczyć swoje usługi drogą elektroniczną.

Jest to system informatyczny, dzięki któremu obywatele mogą załatwiać sprawy urzędowe za pośrednictwem internetu, natomiast przedstawiciele podmiotów publicznych - bezpłatnie udostępniać swoje usługi w postaci elektronicznej.

ePUAP – krok po kroku

Rodzicu:

1. załóż konto - wypełnij krótki formularz rejestracyjny i załóż konto na ePUAP. Potrzebne są do tego dane kontaktowe oraz identyfikacyjne.
          2. potwierdź profil zaufany - Profil Zaufany to Twoje darmowe narzędzie, które umożliwia m.in. logowanie i składanie podpisu elektronicznego, dzięki któremu można załatwiać, określone sprawy urzędowe online, w serwisach administracji publicznej, bez wychodzenia z domu.
          3. załatwiaj sprawy należące do kompetencji Szkoły Podstawowej w Masłowie przez Internet – po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP każdy z Państwa ma dostęp do elektronicznej skrzynki podawczej Szkoły Podstawowej w Masłowie. Możecie Państwo odbierać i wysyłać urzędową (szkolną) korespondencję elektronicznie. Każda wysyłka i odbiór są potwierdzane Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, które jest równoważne z elektronicznym ‘awizo’.

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Szkoły Podstawowej w Masłowie: /SPMaslow/SkrytkaESP.

Instrukcja zakładania konta: