• WIZYTA STRAŻY MIEJSKIEJ

• Wizyta Straży Miejskiej

We wtorek 19 września 2023 r. w Szkole Podstawowej w Masłowie gościliśmy pracowników  Straży Miejskiej w Trzebnicy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I oraz przedszkolaki.

Na początku dzieci wysłuchały bajki, na podstawie której poznały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nauczyły się bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i poruszać po chodniku. Na koniec dzieci otrzymały od strażników miejskich kolorowanki.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.

Bardzo dziękujemy przedstawicielom Straży Miejskiej w Trzebnicy za inicjatywę i przeprowadzenie ciekawych zajęć dla najmłodszych. Czekamy na kolejne.

• MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO KROPKI

• Międzynarodowe Święto Kropki

15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.
            Przedszkolaki z grupy "Myszki", zerówkowicze oraz uczniowie uczęszczający do szkolnej świetlicy z wielkim entuzjazmem obchodzili to święto! Wiele radości dało im łączenie kropeczek i odgadywanie, jakie zwierzę udało im się stworzyć.  Wykonywali także kropeczkowe obrazki przy pomocy plasteliny. Uczniowie w szkolnej świetlicy poznali historię dziewczynki o imieniu Vashti, której pewna kropka odmieniła życie, sprawiając, że uwierzyła w siebie. Vashti to bohaterka niezwykle budującej książki kanadyjskiego autora i ilustratora książek dla dzieci, Petera H. Reynoldsa.

W Szkole Podstawowej w Masłowie był to niezwykle udany dzień, pełen śmiechu i fantastycznej zabawy!

Joanna Lewicka, Agnieszka Staszak

• RESQL- razem przeciw przemocy rówieśniczej

• RESQL to innowacyjny system wspierający szkoły w rozwiązywaniu problemów przemocy rówieśniczej.

Dzięki RESQL każdy uczeń za pomocą aplikacji na telefon, może zgłaszać wszystkie rodzaje przemocy jakiej doświadcza lub której jest świadkiem.

W naszej szkole interwentami są:

Nauczyciel / wychowawca: Anita Szymczak - Falkowska
            Psycholog: Anna Strzelczyk
            Pedagog: Agnieszka Staszak

Kod szkoły potrzebny przy instalacji aplikacji dostępny jest na terenie placówki oraz w gabinecie pedagoga i psychologa szkolnego.

Więcej inforomacji o aplikacji można znaleźć na stronie resql.pl i w filmiku RESQL Film

• NARODOWE CZYTANIE

• Narodowe Czytanie

9 września 2023 r. w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy odbyła się dwunasta już edycja Narodowego Czytania, w którym wzięły udział dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej w Masłowie - Lena P. oraz Amelia Sz.

Tegoroczną lekturą była społeczno-obyczajowa powieść pozytywistyczna „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Wspólne czytanie w sali widowiskowej zainaugurowała Kierownik Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzebnicy, Alicja Falandys. Uczestnikami tej czytelniczej uroczystości byli m.in.: Sekretarz Gminy Trzebnica, Daniel Buczak, Przewodniczący Rady Gminy Trzebnica, Mateusz Stanisz, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie gminnych szkół oraz czytelnicy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzebnicy. Podczas spotkania, oprócz czytanych fragmentów powieści, wybrzmiała również staropolska pieśń „Ty pójdziesz górą…”, którą przepięknie wykonała pani Janina Klin.

Serdecznie dziękujemy organizatorom przedsięwzięcia za przemiłą atmosferę i możliwość uczestnictwa w akcji mającej na celu popularyzację czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia wspólnej tożsamości narodowej.

• INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Masłowie, uroczystym apelem przygotowanym przez Samorząd Uczniowski, rozpoczęli nowy rok szkolny 2023/2024.

W tym dniu szkołę odwiedził Burmistrz Gminy Trzebnica - Marek Długozima, który wygłosił kilka słów skierowanych do uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników szkoły. Burmistrz Marek Długozima uroczyście pożegnał panią dyrektor Paulinę Pierchorowicz-Rączkę oraz panią Wiolettę Szurkawską, które wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęły pracę w innych placówkach.  Burmistrz Marek Długozima podziękował obu paniom za owocną współpracę, a pani dyrektor Paulinie Pierchorowicz-Rączce za szczególne zaangażowanie w rozwój szkoły i wzbogacenie bazy dydaktycznej. Podczas inauguracji nowego roku szkolnego przedstawiono nową panią dyrektor Szkoły Podstawowej w Masłowie - Aleksandrę Pasierską, która powitała wszystkich zebranych i oficjalnie rozpoczęła kolejny rok szkolny. Po uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, dyrekcji, rodzicom oraz pracownikom szkoły życzymy udanego roku, obfitującego w same sukcesy i jak najlepsze momenty.