• NIECODZIENNE SPOTKANIE

• 10 stycznia dzieci z oddziałów przedszkolnych dzięki życzliwości p. Oli - mamy Franka z klasy "0" - poznały zawód elektroradiologa.

• NOWOROCZNA WIZYTA

• Noworoczna wizyta

04.01.2024 r. uczniowie należący do Szkolnego Wolontariatu odwiedzili pensjonariuszy Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego w Skoroszowie.

Uczniowie złożyli życzenia noworoczne, wręczyli symboliczne prezenty oraz zaśpiewali kolędy.

Ta wizyta uświadomiła dzieciom, że obok nas żyją seniorzy, którzy są samotni i każde odwiedziny są dla nich świętem.

Uczniowie wraz z opiekunką zaplanowali następne spotkanie. Odbędzie się ono w maju bieżącego roku.

Taka forma wolontariatu to korzyść dla obu stron - mieszkańcy ośrodka mogli przez moment zapomnieć o samotności i starości, a dzieci dostrzegły, ile radości może przynieść ich obecność starym i schorowanym ludziom.

• WYJAZD MIKOŁAJKOWY DO CHWALIMIERZA

• Wyjazd mikołajkowy do Chwalimierza

8 grudnia dzieci z grupy „Myszki" oraz z klas „0", I i II wybrały się na wycieczkę do Chwalimierza na spotkanie ze Świętym Mikołajem i jego Elfią Świtą.

Na początku spotkania Elfy zaprosiły dzieci do swojej szkoły, gdzie chętnie podzieliły się wiedzą, a nawet zdradziły kilka słodkich sekretów o tym, jak pomagają w przygotowaniu świąt Mikołajowi. Każdy absolwent Elfiej Szkoły otrzymał dyplom pomocnika Świętego Mikołaja. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których wraz z Panią Mikołajową ozdabiały pierniczki i wykonywały ozdoby świąteczne. Nie zabrakło też elfich pląsów i zabaw. Na koniec pojawił się sam Święty Mikołaj, aby porozmawiać z dziećmi o prawdziwej magii świąt. Każdy miał możliwość szepnąć mu do ucha o czym marzy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Była to naprawdę udana wyprawa. Dzieci wróciły zadowolone, każde ze swoim pięknie przyozdobionym piernikiem i ozdobą świąteczną, która na pewno zawiśnie na choince.

J.C.

• MUNDIAL PRZEDSZKOLAKA

• Mundial Przedszkolaka

7 grudnia przedszkolaki z klasy „0" w składzie: Kaja G., Wiktor O., Hania Sz., Adam B., Blanka B., Adam Ś., Fabian B., Maks K. wzięli udział w finale Mundialu Przedszkolaka. Dzieci podczas zawodów odwiedził wyjątkowy gość - Święty Mikołaj. Każdy uczestnik mundialu otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom z rąk burmistrza Marka Długozimy. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.