• XIII ŚWIATOWE DNI TABLICZKI MNOŻENIA

17 listopada 2023 r.  w Szkole Podstawowej w Masłowie już po raz szósty zorganizowaliśmy

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – w tym roku była to XIII edycja. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki, a także zachęcenie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przykładów mnożenia. W tygodniu poprzedzającym uczniowskie zmagania można było powtórzyć tabliczkę mnożenia, korzystając z podpowiedzi zamieszczonych na szkolnym korytarzu.

Egzamin składał się z czterech części. Pierwsza część obejmowała egzamin ustny - 5 przykładów z tabliczki mnożenia i dzielenia. Egzamin ustny odbywał się w grupach. Druga część obejmowała rozwiązywanie samodzielne 5 przykładów - był to egzamin pisemny - indywidualny. Trzecia część to karty z balonami i sową. Karty te były przeznaczone dla każdego ucznia do pracy samodzielnej. Czwarta część polegała na pracy w grupach. Były to karty z labiryntem mnożenia i tarczą z tabliczki mnożenia. Każda grupa losowała po dwie karty. Na zakończenie uczniowie pracowali w grupach, rozwiązując zagadki i łamigłówki. Zadania były powtarzane dwukrotnie. Cała akcja trwała 4 godzin.

Do egzaminu przystąpiło 23 uczniów z klas V ,VI i VII. Uczniowie klasy V zmagali się z tabliczką mnożenia do 100, a uczniowie z klas VI-VII  - do 500. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 95.

Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobyła Klara L. – kl.6 (86 punktów/ 95 punktów).

I miejsce: Dominika W., Amelia Ż.– kl.5 – 85 punktów

II miejsce: Julia K., Sasza O. – kl.5, Zuzanna M.- kl.6  – 84 punkty

III miejsce: Zuzanna T. –kl.6 - 83 punkty

IV miejsce: Maciej K.- kl.6  – 82 punkty

V miejsce: Lena W. – kl.5 – 73 punkty.

W klasie VII najlepszy wynik uzyskała Alicja P. Uczennica zdobyła 71 punktów. Uczniowie, którzy zdobyli czołowe miejsca, otrzymali nagrody rzeczowe oraz ocenę celującą z matematyki ( ekspert oraz I, II i III miejsce) oraz oceną bardzo dobrą ( IV i V miejsce).

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji za rok.

Koordynator akcji: Jolanta Mazanka

• PASOWANIE NA UCZNIA

• PASOWANIE NA UCZNIA KLASY 1

28 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej w Masłowie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. W uroczystości wziął udział burmistrz Marek Długozima, dyrektor szkoły Aleksandra Pasierska oraz rodzice pierwszoklasistów.

Uczennica klasy VI Amelia Sz. powitała wszystkich przybyłych gości. Następnie pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po prezentacji umiejętności i wiadomości uczniowie w pięknych biretach na głowach, w podniosłej atmosferze, ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia, a burmistrz wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy i legitymacje. Prezenty dla swoich pociech przygotowali także rodzice. Po pasowaniu dyrektor Aleksandra Pasierska podziękowała wychowawczyni klasy pierwszej pani Jadwidze Cierpiał za przygotowanie uroczystości, w szczególny sposób zwróciła się do burmistrza, dziękując za przybycie na tę uroczystość i za wsparcie w trwającym remoncie szkoły, pierwszakom pogratulowała wejścia w poczet uczniowskiej społeczności Szkoły Podstawowej w Masłowie. Na zakończenie burmistrz Marek Długozima skierował następujące słowa do uczniów:

"Życzę Wam, by czas spędzony na lekcjach był wielkim odkrywaniem świata i zdobywaniem kolejnych poziomów wiedzy. Wierzę, że będziecie strzec zasad i dbać o dobre imię swojej szkoły".

Burmistrz pogratulował pani dyrektor zaangażowania w rozwój placówki i powiedział, że w szkole systematycznie będzie przeprowadzany gruntowny remont.

Po uroczystości pierwszoklasiści udali się do sali, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

JC