• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          • W dniach od 27 lutego do 3 marca 2023 r. odbyły się szkolne obchodny Dnia Bezpiecznego Internetu. DBI ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i ma na celu poszerzanie wiedzy w zakresie profilaktyki zagrożeń online i edukacji cyfrowej.

            W ramach akcji nasi rodzice otrzymali od wychowawców oddziałów przedszkolnych i klas linki z krótkimi animacjami poruszającymi globalne zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania przez dzieci i uczniów z urządzeń telekomunikacyjnych i Internetu. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy I obejrzały animowane filmy z serii “Owce w sieci”, następnie pokolorowały obrazek przedstawiający maskotkę DBI. Na zajęciach z wychowawcami uczniowie klas IV – VIII obejrzeli filmy edukacyjne dotyczące niebezpieczeństw, które czyhają na nierozważnego użytkownika sieci. Uczniowie dyskutowali na tematy, które zostały poruszone w krótkich filmikach, a następnie spisali swoje spostrzeżenia i stworzyli Klasowy Kodeks Bezpiecznego Internetu.

            Bezpieczeństwo naszych dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów jest dla nas priorytetem. Mówiąc o bezpieczeństwie mamy również na myśli bezpieczeństwo online. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i uczniów w sieci to ogromne cywilizacyjne wyzwanie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych rodziców i uczniów, podjęliśmy się organizacji inicjatywy edukacyjnej poszerzającej wiedzę naszej społeczności szkolnej na ww. temat. Podsumowując tydzień zmagań z zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem w sieci, jesteśmy przekonani, że nasze działania wpłynęły na wzrost świadomości naszych dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniów i rodziców. Bezpieczeństwo w sieci nie jest dla nas tematem tabu.

          • Dzień Kolorowej Skarpetki

          • Dzień Kolorowej Skarpetki

            21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Właśnie tego dnia w Szkole Podstawowej w Masłowie przeprowadzono akcję, która miała zwrócić uwagę uczniów na niedopasowanie, z jakim zmagają się osoby, u których obecny jest dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze chromosomów.

            Celem święta jest zwiększanie świadomości społecznej, a także szeroko pojęta integracja. Tego dnia uczniowie spędzali czas z dziećmi z zespołem Downa, dając im wyraźny znak akceptacji i zainteresowania. Ubrani w skarpetki nie do pary świetnie się wspólnie bawili i wykonywali wymowne plakaty, promujące prawa i potrzeby osób z zespołem Downa, aby mogły one w pełni uczestniczyć w życiu społecznym.


             

          • DZIEŃ KOBIET W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

          • DZIEŃ KOBIET W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

            8 marca to wyjątkowy dzień - wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i małe. Radosna atmosfera panowała w tym dniu w naszych oddziałach przedszkolnych już od samego rana. Wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia, bransoletki ze swoim imieniem, różyczki i słodkie upominki. W tym dniu, jak przystało na prawdziwe księżniczki, wszystkie panienki i panie nosiły na głowie koronę. Chłopcy nie zapomnieli również o uprzejmości podczas zajęć. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za życzenia i promienny uśmiech.

          • Dzień bez plecaka

          • Dzień bez plecaka

             

            W polskich szkołach coraz częściej jest obchodzony dzień, który pozwala uczniom wykorzystać kreatywność. Cieszy się on dużą popularnością w mediach społecznościowych.

            Dzień bez plecaka, bo o nim mowa, przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i jest doskonałą odskocznią od szkolnej rutyny. Dzień ten nie ma stałej daty w kalendarzu, ustala ją Samorząd Uczniowski.

            W Szkole Podstawowej w Masłowie Dzień bez plecaka połączono z obchodami Dnia Kobiet.

            Nasi uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością, porzucili tradycyjne plecaki i przynieśli do szkoły podręczniki i zeszyty w koszyku, w lodówce turystycznej,
            w odkurzaczu przemysłowym, w poszewce na poduszkę, w wózku dla lalek, w pudełku kartonowym, w skrzynce od wiertarki, w kufrze na motor i w wielu innych ciekawych zamiennikach.

            Samorząd Uczniowski ocenił kreatywność uczestników i bezpieczeństwo przyniesionych przedmiotów. Przyznano następujące lokaty:

            I miejsce - Zuzanna M. i Iza Ś.

            II miejsce - Szymon Ć. i Wiktoria Z.

            III miejsce - Amelia Sz. i Zuzanna T.

            IV miejsce - Klara L.

            V miejsce - Maja S. i Franciszek A.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka - podsumowanie programu

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka - podsumowanie programu


            Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po przeprowadzeniu zajęć przez panią pedagog nasi pierwszoklasiści musieli zaliczyć Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Wszystkim naszym zdolnym uczniom udało się osiągnąć maksymalną liczbę punktów, dzięki czemu otrzymali „Puchatkowe Dyplomy”, a Szkoła Podstawowa w Masłowie uzyskała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. ☺
             

             

          • Kiermasz walentynkowy

          • Kiermasz walentynkowy

            W piątek przed feriami, Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowały kiermasz walentynkowy. Na specjalnie przygotowanym stoisku można było zakupić piękne, ręcznie robione kartki walentynkowe, słodkości z bilecikiem a nawet róże. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów a cały asortyment rozszedł się w ekspresowym tempie. Na długiej przerwie, ubrane na czerwono Wolontariuszki rozdawały zebrane w specjalnej walentynkowej poczcie kartki. Wszystkim w tym dniu towarzyszył na twarzach uśmiech. Obdarowywani otrzymywali gromkie brawa a niektórzy po swoją walentynkę wychodzili po kilka razy- gratulujemy 🥰 Podczas kiermaszu zebraliśmy prawie 80 zł. Fundusze te zostaną przekazane na zakup środków higienicznych do Różowych Skrzyneczek.

            A.S.

          • Bal karnawałowy

          • Bal

            Ach, cóż to był za bal!… Jak wiemy, trwa karnawał. W karnawale wszyscy urządzają bale, dlatego też 10.02.2023 r. w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Masłowie odbył się wspaniały bal karnawałowy. Sala wyglądała bajecznie i kolorowo. Przepięknie przebrane przedszkolaki i pierwszaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Razem świetnie się bawiły, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było się posilić słodką przekąską i napić soku. Do domów wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni – już teraz wymyślają pomysły na następne karnawałowe przebrania.

          • Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Masłowie na spotkaniu z sędzią Anną Marią Wesołowską


            Dzięki zaproszeniu, jakie otrzymaliśmy od pani Elżbiety Nowak - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebnicy, nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z panią Sędzią Anną Marią Wesołowską, które odbyło się 02.02.2023 r. w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy.



            Wystąpienie Pani Sędzi miało charakter profilaktyczno-edukacyjny. Pani Anna Maria Wesołowska podawała przykłady z sali sądowej, które dotyczyły młodych ludzi. Poznaliśmy historie, które ze szkolnych korytarzy przeniosły się prosto na salę rozpraw. Okazało się, że nie tylko zła wola może zaprowadzić nas przed oblicze sądu. Często brak wyobraźni, nieznajomość prawa lub też zbieg okoliczności mogą spowodować, że trafimy do ośrodka dla nieletnich. Pani Sędzia przestrzegła młodzież, aby uważała na to, co robi, jak się do kogoś zwraca, gdzie i jakie treści umieszcza.

            Pani Sędzia Anna Maria Wesołowska zaprosiła na scenę jedną z uczennic i dała jej możliwość przymierzenia togi, w której prowadziła rozprawy, i w której nagrywała słynny program pt. „Sędzia Anna Maria Wesołowska". Nie obyło się też bez pytań o w/w dokument. Okazało się, że historie przedstawiane w programie wydarzyły się naprawdę, jednak ich postacie zostały tak zmienione, aby osoby, które brały udział w wydarzeniach nie mogły być rozpoznane. Padło też mnóstwo pytań do Pani Sędzi, np. o ulubiony sport, czy też o to, jak długo trzeba się uczyć, aby zostać sędzią i wiele, wiele innych. Pani Sędzia zachęciła uczniów, aby stworzyli w swoich szkołach kąciki prawne, a także, aby ustawili w korytarzu szkolnym tak zwane "Skrzynki korczakowskie", do których można wrzucać karteczki z opisanymi sytuacjami wymagającymi rozwiązania.


            Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tak wartościowym spotkaniu!

            A.S.


             

          • Turniej Halowej Piłki Nożnej

          • Zawody piłkarskie

             

            31.01.2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach Halowej Piłki Nożnej
            o Mistrzostwo Gminy dla klas VI.

            Po zaciętej walce drużyna naszej szkoły zajęła V miejsce.

            W składzie naszej reprezentacji znaleźli się uczniowie klasy IV i klasy VI: Kacper Z., Roman O., Mateusz U., Antoni T., Oleksandr O., Giovanni A., Krzysztof U.

          • Zbiórka krwi

          • Sznowni Państwo!

            Potrzebna jest krew dla wychowanka Publicznego Przedszkola nr 2 im. Polskiej Niezapominajki w Trzebnicy.

            Miejsce oddania i grupa krwi nie mają znaczenia. Ważne, żeby oddając krew podać dane dziecka- KRZYŚ MILEWSKI !

          • Plebiscyt Edukacyjny Gazety Wrocławskiej

          • Plebiscyt Edukacyjny Gazety Wrocławskiej.

            Uroczysta gala wręczenia nagród najlepszym nauczycielom i placówkom oświatowym z województwa dolnośląskiego.

             

            Z radością informujemy, że w środę 25 stycznia w hotelu Scandic we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala podsumowująca Plebiscyt Edukacyjny 2022 zorganizowany przez „Gazetę Wrocławską”. Nagrody laureatom wręczali redaktor naczelny „Gazety Wrocławskiej” Janusz Życzkowski oraz Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzał.
            W plebiscycie zostali nagrodzeni zarówno najlepsi nauczyciele jak i placówki edukacyjne - przedszkola, szkoły i uczelnie. W kategorii Szkoła Roku pierwsze miejsce w etapie powiatowym przyznano Szkole Podstawowej w Masłowie. Pani Dyrektor Paulina Pierchorowicz-Rączka z dumą i wzruszeniem odebrała dyplom oraz voucher o wartości 3000 zł. Tytuł Nauczyciela Roku klas 0-3 w powiecie trzebnickim otrzymała Magdalena Sadkowska – nauczycielka klasy pierwszej z naszej szkoły. Z rąk redaktora naczelnego „Gazety Wrocławskiej” otrzymała dyplom oraz pamiątkowy medal. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że nasza mała wiejska szkoła została zauważona i doceniona w tak ważnym plebiscycie. Wszystkim uczniom, rodzicom i przyjaciołom naszej szkoły bardzo serdecznie dziękujemy za każdy oddany na nas głos. To dla nas ogromny zaszczyt i satysfakcja.

          • Laboratoria Przyszłości

          • Laboratoria Przyszłości

             

             

            Miesiąc styczeń to czas, który w rzeczywistości szkolnej i przedszkolnej kojarzy nam się przede wszystkim z karnawałem oraz przedsięwzięciom poświęconym obchodom Dni Babci i Dziadka. Nie inaczej miało to miejsce w Szkole Podstawowej w Masłowie. Bal karnawałowy dopiero przed nami, zaś Święto Dziadków było najuroczyściej obchodzone w oddziałach przedszkolnych oraz w klasie pierwszej. Przedstawienia zostały udokumentowane na nagraniach i zdjęciach wykonanych sprzętem fotograficznym zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, będącego inicjatywą edukacyjną realizowaną przez MEN we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

          • Dzień Babci i Dziadka

          • Dzień Babci i Dziadka



            "... Bo na świecie nie znajdziecie takich bajek i zagadek, jakie wnukom opowiada moja Babcia i mój Dziadek..."



            Dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Masłowie zaprosiły
            do przedszkola swoich dziadków na spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

            Naszych dostojnych gości przywitała Maja G., zapraszając do obejrzenia przedstawienia.
            Przedszkolaki zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wierszyki, które zostały nagrodzone

            przez gości gromkimi brawami. Nasi najmłodsi pomimo ogromnej tremy dali z siebie wszystko i wspaniale zaprezentowali cały program artystyczny.
            Życzenia dla Babć i Dziadków złożyła także dyrektor szkoły Paulina Pierchorowicz- Rączka, a następnie wspólnie odśpiewano głośne: „Sto lat!”

            Po zakończeniu części artystycznej każdy przedszkolak wręczył swojej Babci i Dziakowi laurkę, za co został nagrodzony serią uścisków i całusów.
            Prowadząca uroczystość Maja G. zaprosiła gości na słodki poczęstunek - ciasto, kawę
            i herbatę. Były też zabawy babć z wnukami, które animowała p. Danusia Paluch oraz mini sesja zdjęciowa na tle dekoracji.

            Uśmiechy szczęśliwych dziadków tulących swoje wnuki były tego dnia największą nagrodą za pracę, którą dzieci włożyły w przygotowanie uroczystości.


            Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie, za uśmiechy, radość i wsparcie, które okazali Państwo naszym młodym artystom.



            ♥ Niech nam żyją Babcia i Dziadek!! ♥