Szanowni Rodzice,
14 listopada odbędą się zebrania klasowe, na które Państwa, w imieniu wychowawców, serdecznie zapraszam.
Klasa godz.
I 16.00
II 16.30
III 16.00
V 16.00
VI 16.00
VII 16.00
VIII 16.30
Paulina Pierchorowicz-Rączka
Szanowni Rodzice,
14 listopada odbędą się zebrania klasowe, na które Państwa, w imieniu wychowawców, serdecznie zapraszam.
Klasa godz.
I 16.00
II 16.30
III 16.00
V 16.00
VI 16.00
VII 16.00
VIII 16.30
Paulina Pierchorowicz-Rączka
Dnia 25.10.2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Masłowie zdobyli najwyższy graniczny szczyt po polskiej stronie w Sudetach Wschodnich i w Masywie Śnieżnika-Śnieżnik /1425 m n.p.m./.
Wycieczki górskie są tradycją naszej szkoły i miłośnicy gór postanowili zostać Zdobywcami Korony Sudetów Polskich. Wędrówkę rozpoczęli od drugiego co do wielkości najwyższego szczytu Sudetów. Cudowne widoki aż zapierały nam dech w piersiach, dlatego następna wycieczka zaplanowana jest w Góry Sowie.
W imieniu rodziców, uczniów i wychowawcy składamy Panu Burmistrzowi Markowi Długozimie serdeczne podziękowanie za dofinansowanie przejazdu na wycieczkę.
p. B. Falkowska
W tym roku szkolnym Dni Kultury Zdrowotnej (21-25 październik) przebiegały pod hasłem ,,Czas na zdrowie". Nadrzędnym celem akcji w naszej szkole było wzbogacenie uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia. W klasach I-III, w trakcie zajęć omawiane były zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania się, higieny osobistej oraz aktywności fizycznej. Uczniowie wykorzystali swoją wiedzę, tworząc piramidę zdrowego żywienia, a także prace plastyczne związane z higieną osobistą i zdrowym odżywianiem się. Dzieci z klasy III przygotowały ,,zdrowe kanapki", którymi częstowały młodszych kolegów i koleżanki.
Uczniowie z klas starszych pod czujnym okiem Pani Basi Falkowskiej dbają o swoją tężyznę fizyczną w Gminnym Parku Wodnym w Trzebnicy, gdzie co tydzień uczestniczą w treningach personalnych. Podjęte działania z pewnością przyczyniły się do uświadamiania wszystkim uczniom konieczności dbania o swoje zdrowie i być może dały impuls do zmiany złych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej.
D. Paluch
W związku ze Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia, 4 października w Szkole Podstawowej w Masłowie odbył się turniej „tabliczkowej wiedzy”. Święto tabliczki mnożenia ogłoszono po raz pierwszy 9 lat temu. U Nas w szkole obchodzimy tę ceremonię po raz drugi. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
Uczniowie, którzy zapomnieli matematycznej tabliczki, mogli przejść się po szkolnych schodach. Tam bowiem (na stopniach) zostały wyklejone działania iloczynowe. Ponadto od 30 września do 3 października na lekcjach matematyki była przypominana 15 minut dziennie tabliczka mnożenia. Do egzaminu przystąpiło 44 uczniów szkoły od klasy V do VIII. Klasa V rozwiązywała zadania z tabliczki mnożenia do 100, klasa VI, VII i VIII zadania trudniejsze do 500.
Egzamin składał się z trzech części. Pierwsza część obejmowała egzamin ustny, który polegał na podzieleniu uczniów na trzyosobowe grupy. Na rozwiązanie było 5 minut. Uczniowie losowali karteczki z 5 przykładami po cztery razy. Druga część obejmowała rozwiązywanie
w grupach łamigłówek i zagadek matematycznych. Czas na to przeznaczony wynosił 15 minut. Trzecia część – egzamin pisemny sprawdzała umiejętności uczniów indywidualnie. Każdy uczeń losował trzy razy karteczki z zadaniami. Uczniowie mieli na rozwiązanie 5 minut. Wszystkie etapy były powtarzane. Cała akcja trwała 5 godzin.
Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobył Piotr Koła (111 punktów/ 125 punktów).
II miejsce: Natalia Bąk, Franciszek Misterka, Aleksandra Pałka, Maciej Składnik, Mateusz Sołtysiak, Filip Wróbel – 109 punktów,
III miejsce: Jakub Sztur, Karolina Kostecka, Zosia Adamus – 107 punktów,
IV miejsce: Nikola Składnik - 106 punktów
V miejsce: Alicja Lisowska, Milena Mierzwa, Wiktoria Wolf – 105 punktów.
Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty z udziału w wydarzeniu, a osoby od I do III miejsca - nagrody rzeczowe.
Koordynatorem akcji była pani Jolanta Mazanka.
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji za rok.
Jolanta Mazanka
14.10.2019 r. chętni uczniowie wraz z opiekunami: Jolantą Mazanką i Barbarą Falkowską uczcili Dzień Nauczyciela pieszą wycieczką z Masłowa do Trzebnicy. Pomimo trudu i zmęczenia, wszyscy byli szczęśliwi z poniesionego wysiłku.
B. Falkowska
Dzień 22 października 2019 r. z pewnością zostanie na długo lub na zawsze w pamięci uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Masłowie. Tego dnia o godzinie 10:00 odbyło się w Naszej szkole Pasowanie Pierwszoklasistów na uczniów. Na początku uroczystości p. Dyrektor Paulina Pierchorowicz - Rączka w pięknych i ciepłych słowach powitała wszystkich obecnych, a następnie oddała głos bohaterom tego dnia. Nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali przygotowany występ artystyczny. Tego dnia chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Na scenie wspierali ich starsi koledzy, przede wszystkich swoim pięknym śpiewem. Kulminacyjnym punktem całego wydarzenia było oczywiście ślubowanie uczniów kl. I oraz dokonanie aktu pasowania przezP. Dyrektor. Następnie wychowawczyni wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i ich pierwsze legitymacje szkolne. Po zakończeniu pasowania rodzice złożyli gratulacje swoim pociechom i obdarowali je pięknymi prezentami. Nie zabrakło również gratulacji, słów podziękowań od przybyłych gości i rodziców. Po części oficjalnej, goście, dzieci i rodzice zostali zaproszeni na poczęstunek.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością znamienici goście: Naczelnik Wydziału Oświaty p. Krystyna Haładaj, dyrektorzy trzebnickich i gminnych szkół i przedszkoli. Nie zabrakło również przyjaciół naszej szkoły: sołtysów oraz ks. proboszcza Jacka Olszewskiego. Pani sołtys Masłowa, Jolancie Kot oraz Panu sołtysowi Cerekwicy, Edwardowi Sikorze serdecznie dziękuję za ufundowanie dzieciom wspaniałych prezentów. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości, zaś wyjątkowe podziękowania składam rodzicom uczniów klasy I za nieocenione zaangażowanie i życzliwość. Dziękuję Paniom: Magdalenie Karyś, Paulinie Tomczyk, Dorocie Rogowskiej, Milenie Żabińskiej, Paulinie Warzesze, Oksanie Osipov i Barbarze Umańskiej.
Wychowawczyni klasy I, Urszula Piech
14 października 2019 r. obchodzono w Naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.
Uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w uroczystej akademii. Program artystyczny przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Przedstawiciele poszczególnych klas recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz odegrali scenkę "Jak to bywa w szkole".
Po apelu wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami wykonywali grę do nauki podstaw kodowania, a następnie zapoznali się z jej zasadami.
Wspólne świętowanie w Naszej szkole przebiegło w bardzo miłej atmosferze i było czasem, w którym uczniowie w inspirujący sposób uczyli się podróżować po ścieżce edukacyjnej.
M. Frątczak
Podczas piątkowych zajęć z j. polskiego, uczniowie klasy V przedstawili elementy dramy dotyczące "Opowieści z Narnii..." C. S. Lewisa. Ogromny wkład i zaangażowanie można było dostrzec w każdym elemencie widowiska.
Rekwizyty tj. szafa, wieszaki z ubraniami, łuk, miecz, włócznia, a także przebrania
i dekoracje sprawiły, że przedstawienie oglądało się z zapartym tchem. Nie po raz pierwszy piątoklasiści odkryli swoje uzdolnienia aktorskie.
Utalentowani jedenastolatkowie pochwalą się swoimi umiejętnościami przed młodszymi kolegami i koleżankami. Już niedługo będzie ku temu okazja. A na razie cieszymy się z ich sukcesu.
K. Pawelec-Grodecka
W każdą środę uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem p. Basi F. wyjeżdżają na mocne treningi do Gminnego Parku wodnego Zdrój w Trzebnicy.
Wyjazd do Trzebnicy
09.10.2019 r. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Masłowie udali się do Trzebnicy na musical dla dzieci pt. „W Krainie Króla Lwa”. Przedstawienie zostało zrealizowane przez Teatr Współczesny w Krakowie. Było ono niezapomnianą podróżą
w głąb dzikiego lądu, w rytmie afrykańskich, etnicznych melodii i oryginalnych piosenek, połączonych z choreografią i kolorowymi strojami.
Po widowisku uczniowie udali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy. Tam, w ciekawy sposób strażacy opowiedzieli dzieciom, na czym polega ich służba. Uczniowie mieli okazję przebywać w wozach bojowych, a także oglądać ich sprzęt, którego używają podczas akcji.
Wycieczka zakończyła się spacerem po trzebnickim rynku. Najmłodsi wrócili do szkoły pełni wrażeń.
D. Paluch
Wrocław 2019-10-07
Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice, Droga Młodzieży!
Od dwóch tygodni na ekranach kin gości film „Legiony” (dozwolony od lat 13). Opowiada on o pokoleniu, które „na stos rzuciło swój życia los” i poszło w bój o wyśnioną Polskę. Upomniało się o to, co dla każdego Polaka najświętsze - o wolność i niepodległość. I Kompania Kadrowa, która z podkrakowskich Oleandrów wyruszyła o świcie 6 sierpnia 1914 roku, rozrosła się w I Brygadę, a następnie w Legiony. Czyn Legionów Polskich walnie przyczynił się do odzyskania własnej państwowości po latach zaborów.
Film „Legiony” jest ważny i piękny, historycznie wierny, przenosi nas w przełomowe czasy sprzed stu lat. Poruszająco i malarsko portretuje losy i wybory ówczesnych Polaków, szczególnie młodych dziewcząt i chłopców. Każdy z nich miał swoje ambicje, marzenia, plany, zobowiązania, pasje, namiętności i rozterki. Chciał kochać i żyć. Ale w chwili próby stanął ramię w ramię z innymi do walki o Niepodległą.
Film „Legiony” to film o wartościach najważniejszych i najpiękniejszych: wierności, miłości, nadziei, odwadze, poświęceniu. O ludziach z krwi i kości, ich emocjach i dylematach. O Polsce i Polakach. O nas - wszak jak pisał wielki romantyczny poeta i narodowy wieszcz Cyprian Kamil Norwid - „przeszłość to jest dziś, tylko cokolwiek dalej”. My z Nich.
Bardzo proszę o zorganizowanie wyjść całej szkoły lub klas do kina.
Z całego serca zachęcam do pójścia na film „Legiony” w gronie rodzinnym, z przyjaciółmi lub indywidualnie. Naprawdę warto!
Z wyrazami szacunku
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty
11.09.2019 r. w Szkole Podstawowej w Masłowie zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne ,,Ekomisja’’ wprowadzające do zagadnień małej ekologii dla dzieci i młodzieży Aglomeracji Wrocławskiej. W warsztatach wzięła udział klasa V i VI. Celem zajęć było rozwijanie twórczego myślenia, kształtowanie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów, utrwalenie zachowań, dzięki którym człowiek chroni środowisko naturalne oraz poznanie zalet i wad ekologicznych źródeł energii. Warsztaty miały charakter interaktywnej zabawy z wykorzystaniem pomocy naukowych i gadżetów służących do promocji dobrych postaw ekologicznych. Wykład zachęcał uczestników do dbania o naszą planetę. Dzieci w czasie zajęć chętnie słuchały, pracowały i dyskutowały. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał płócienną torbę z nadrukami propagującymi ekologiczne postawy.
Jolanta Mazanka
Dnia 26 września 2019 r. uczniowie klasy 8 pod opieką pani Anity Kochmańskiej, wybrali się do Wrocławia, aby wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Społeczną Akademię Młodych. Spotkanie przebiegało pod hasłem: Każdy jest ważny!
Uczestnicy zajęć poprzez wykonywanie ciekawych zadań oraz zabawy integracyjne, mogli przyjrzeć się swoim mocnym stronom, odkryć w sobie to, czego wcześniej nie dostrzegali, a także zrozumieć swoją niepowtarzalną wartość. Współpracując z kolegami i koleżankami, mogli odkryć prawdę, iż każdy człowiek posiada zdolności, którymi powinien się dzielić oraz że jesteśmy sobie nawzajem potrzebni, a razem możemy osiągnąć więcej.
Czas spędzony na zajęciach warsztatowych był dla młodzieży z pewnością czasem wartościowym.
Po zajęciach ósmoklasiści wraz z przewodnikiem spacerowali po Ostrowie Tumskim. Tam poznali historię i zabytki najstarszej części miasta oraz usłyszeli wiele ciekawostek
o stolicy Dolnego Śląska.
A. Kochmańska
Zgodnie z art. 96 KD dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania przez osobę rowerem, która nie ukończyła 18 lat, jest karta rowerowa, motorowerowa lub prawo jazdy.
W podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej widnieje zapis brzmiący, że szkoła powinna zapewnić możliwość uzyskania karty rowerowej przez ucznia, który ukończył 10 lat.
Zgodnie z tym zapisem nauczyciele techniki, w ramach swoich zajęć, przeprowadzają cykl lekcji z zakresu zapoznania ucznia ze znakami drogowymi dotyczącymi pieszego
i rowerzysty, bezpieczeństwa ucznia w ruchu drogowym, jako pieszego, pasażera
i rowerzysty, a także zapoznają uczniów z zasadami konserwacji i regulacji roweru jako bezpiecznego środka transportu.
Wychodząc naprzeciw bezpieczeństwu naszych uczniów, uzupełniając teorię
o praktykę, w dniach od 11-13 września na Kompleksie Boisk Orlik w Trzebnicy odbył się gminny, praktyczny egzamin na kartę rowerową. Patronat honorowy nad egzaminem objął Pan Marek Długozima Burmistrz Gminy Trzebnica.
11 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Masłowie wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy wzięli udział w uroczystym otwarciu egzaminu. Zmagania egzaminacyjne dla naszych uczniów otworzył Pan Marek Długozima Burmistrz Gminy Trzebnica.
Do egzaminu, w ciągu trzech dni, przystąpiło około 370 uczniów z gminnych szkół podstawowych (SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP Masłów, SP Boleścin i SP Kuźniczysko).
Uczniowie mieli możliwość zdawać egzamin na mobilnym miasteczku ruchu drogowego, które zostało wypożyczone od WORD z Wrocławia.
W ramach egzaminu uczniowie uczestniczyli w symulacji ruchu ulicznego, a ich zadania polegały na jeździe, na rowerze na wprost z uwzględnieniem ruchu prawostronnego, reagowaniu na znaki drogowe, zmianie pasa ruchu, przejeździe technicznym bez podpórek
i bez najeżdżania na linie, ustępowaniu pierwszeństwa na skrzyżowaniu równorzędnym, hamowaniu w polu końcowym.
Egzamin został przeprowadzony przez Pana Jarosława Fita, egzaminatora z WORD Wrocław oraz przez Panią Paulinę Pierchorowicz-Rączkę pełniącą obowiązki Dyrektora Szkoły Podstawowej w Masłowie.
Podczas gminnego egzaminu na kartę rowerową każdy uczeń miał sposobność wykorzystania mobilnego miasteczko ruchu drogowego jako środka dydaktycznego do nauki prawidłowego zachowania się w ruchu drogowym, w którym bardzo ważne są prawidłowe nawyki rowerzysty. Uczniowie mieli możliwość zastosowania się do zasad ruchu drogowego w symulowanych sytuacjach drogowych, a tym samym mogli zmierzyć się z własnym wyobrażeniem na temat swoich umiejętności.
Gminny egzamin praktyczny na kartę rowerową przebiegł w bardzo przyjaznej
i sprzyjającej uczniowi atmosferze. Był okazją do zdobycia pierwszego prawa jazdy, czyli karty rowerowej. Dokumentu niezbędnego do samodzielnego poruszania się ucznia po drogach publicznych.
Paulina Pierchorowicz-Rączka
20-21.09.2019 w Warszawie, odbył się Zjazd Liderów MegaMisji- programu Fundacji Orange, w którym Nasza szkoła bierze udział. Pierwszy dzień upłynął bardzo szybko i efektywnie. Fascynujące i nieszablonowe wystąpienia pt. „Przyszłość nam się nie przydarzy. Kreujemy ją sami każdego dnia”, „Szkoła 2019-Świat 2029”, „Świat 2029- zrozumieć technologię”- pozwoliły otworzyć oczy i umysł, na to, co wszystkich nas czeka! Po części oficjalnej nastąpiło spotkanie, podczas którego wychowawcy w niezwykle twórczej atmosferze zastanawiali się nad rozwojem MegaMisji. Wymieniali się doświadczeniami i pomysłami na prowadzenie ciekawych zajęć z wykorzystaniem nowych technologii. Bardzo pouczające było spotkanie z Grzegorzem Kasdepke – poczytnym autorem bajek dla dzieci i Ambasadorem programu MegaMisja, który podzielił się doświadczeniami ze spotkań ze swoimi młodymi czytelnikami.
Drugiego dnia, każdy z uczestników miał szansę wziąć udział w warsztatach tematycznych m.in. „O sztuce współpracy z rodzicami”, „Aplikacje w edukacji wczesnoszkolnej”, „Sens jako źródło motywacji”, prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów.
Były to dni, pełne dobrej energii, inspiracji, motywowania i wymiany doświadczeń.
Jako Lider programu w Szkole Podstawowej w Masłowie- też tam byłam!
Wróciłam z głową pełną pomysłów. Z ogromnym zniecierpliwieniem i nieodpartą chęcią pokierowania Naszą szkolną MEGAMISJĄ! J
Paula Kula
18 września 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Masłowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Hydropolis: Centrum wiedzy i nauki o wodzie. Zostały one zorganizowane przez Aglomerację Wrocławską w ramach projektu „EKOOBIEG”, którego głównym celem jest ukształtowanie proekologicznej postawy młodych uczestników poprzez przekazanie wiedzy o właściwościach wody, jej roli w procesach zachodzących na Ziemi i we wszechświecie oraz o zagrożeniach, jakie wiążą się z jej zmniejszającymi się w wyniku działania człowieka zasobami wody. Warsztaty odbywały się w dwóch blokach. Pierwszy, praktyczny , obejmował warsztaty chemiczne, których głównym tematem była woda i procesy z nią związane. Drugi obejmował zwiedzanie multimedialnej wystawy z przewodnikiem. Młodzież ochoczo pracowała w laboratorium młodego chemika i z ogromnym zainteresowaniem prześledziła wszystkie elementy wystawy. Teraz wiemy o wodzie zdecydowanie więcej! Tęczę w probówce, wybuchy, nowoczesne technologie i wiele, wiele innych, na długo pozostanie w naszej pamięci
9 września 2019 r. w trzebnickim Ratuszu odbyła się akcja pn. ”Narodowe Czytanie” pod patronatem Pary Prezydenckiej. Wydarzenie to miało charakter cykliczny, albowiem zostało zorganizowane już po raz ósmy.
Podczas uroczystości dokonano odczytu fragmentów następujących polskich nowel: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Rozdziobią nas kruki, wrony” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza, „Sanatorium pod Klepsydrą” Bruna Schulza, jak również próbkę prozy Władysława Stanisława Reymonta pt. „Orka” oraz Henryka Rzewuskiego pt. „Sawa” z cyklu „Pamiątki Soplicy”.
Gości przywitała kierownik Miejskiej i Gminnej Biblioteki w Trzebnicy Izabela Jaworska. Następnie odczytany został list Andrzeja Dudy – Prezydenta RP, wyjaśniający powód wyboru tychże nowel. Jako pierwszy wystąpił burmistrz Marek Długozima. Następnie znakomici goście: Sekretarz Gminy Trzebnica Daniel Buczak, Naczelnik Wydziału Oświaty Krystyna Haładaj, a także stali czytelnicy biblioteki miejskiej: Alicja Grzesik, Aleksandra Juniewicz, Daniela Maśluk i Dariusz Zajączkowski. Ponadto nowele odczytali także nauczyciele szkół podstawowych z gminy Trzebnica: Alicja Stręk-Tworek, Bożena Sadownik, Joanna Jędrzejczyk, Katarzyna Pawelec-Grodecka, Agnieszka Drohomirecka oraz wybrani uczniowie. Naszą szkołę reprezentowała Karolina Kostecka i Franciszek Misterka z klasy VIII.
Zebranie ogólne i zebrania klasowe – 13 września
13 września serdecznie zapraszam Rodziców na zebranie ogólne z dyrektorem szkoły,
które odbędzie się o godzinie 16:30 w sali komputerowej.
Po zebraniu ogólnym odbędą się zebrania klasowe.
Paulina Pierchorowicz-Rączka
Powered by aSc EduPage