W czwartek 14 lutego o godz.17:00 w sali komputerowej Szkoły Podstawowej w Masłowie odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami. Następnie odbędą się zebrania w poszczególnych klasach.
Serdecznie zapraszamy!!!
W czwartek 14 lutego o godz.17:00 w sali komputerowej Szkoły Podstawowej w Masłowie odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami. Następnie odbędą się zebrania w poszczególnych klasach.
Serdecznie zapraszamy!!!
W zakładce Plan lekcji został zamieszczony NOWY PLAN
na II semestr roku szkolnego 2018/2019.
18 grudnia uczniowie klas 0-II odwiedzili manufakturę cukierków i lizaków „Słodkie Czary Mary” we Wrocławiu. Dzieci poznały tam sekrety ręcznego wyrobu słodyczy, a także wykonywały własne lizaki. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał upominek – paczuszkę cukierków.
W tym przedświątecznym czasie odwiedziliśmy również na wrocławskim Rynku Bożonarodzeniowy Jarmark, gdzie mogliśmy próbować rozmaitych przysmaków, zakupić piękne ozdoby świąteczne, odwiedzić „Bajkowy Lasek” oraz przejechać się kolejką św. Mikołaja.
Pierwszaki serdecznie dziękują panu sołtysowi Edwardowi Sikorze za sfinansowanie wycieczki oraz warsztatów w manufakturze słodyczy.
W ramach wolontariatu uczniowie klas VII i VIII wraz z opiekunami: p. B. Falkowską oraz A. Kochmańską odwiedzili 5 grudnia Dom Dziecka w Obornikach Śląskich. Nasi wolontariusze chętnie przygotowali mikołajkowe upominki, które z radością wręczyli podopiecznym Domu Dziecka. Wychowankowie placówki wyrazili zadowolenie ze spotkania, a nam było milo z ciepłego i serdecznego przyjęcia. Z pewnością skorzystamy z częstszych odwiedzin.
19 grudnia o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas IV - VIII. Na zebraniu zostaną przedstawione proponowane na pierwsze półrocze oceny uczniów. Serdecznie zapraszamy.
Aby spotkać się z Mikołajem, dzieci klas młodszych ze Szkoły Podstawowej w Masłowie wybrały się do Chwalimierza. Wycieczka odbyła się 4. grudnia 2018 r.
Na miejscu, w Centrum Świętego Mikołaja, na uczniów czekały różne atrakcje. Uczestniczyli oni w Świątecznych Warsztatach, gdzie pod okiem Elfów mieli okazję własnoręcznie udekorować bombkę oraz wykonać kartkę świąteczną. W trakcie pracy nie zabrakło miejsca na zabawę, dzieci uczestniczyły w „elfich pląsach”, zamieniły się w pomocników św. Mikołaja, przechodząc specjalne szkolenie. Podczas pobytu w tym magicznym miejscu uczniowie dowiedzieli się też o sposobach przygotowania do świąt i symbolice zwierząt z nimi związanych. Na koniec odbyło się spotkanie z Mikołajem i kiermasz świąteczny.
22 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii przygotowanej przez grupę rekonstrukcyjną Agencji Widowisk Historycznych Arkona z Torunia. Głównym celem przedstawienia było upamiętnienie dążeń niepodległościowych oraz ukazanie 123 lat walki o wolność narodu polskiego. Starano się przybliżyć młodym odbiorcom dzieje naszych przodków z czasów, kiedy Polska, po trudnym okresie niewoli, budziła się do niepodległości. Podczas lekcji uczniowie mogli obejrzeć kolekcję replik broni używanych przez powstańców oraz żołnierzy w I wojnie światowej. Informacje dotyczące wydarzeń z tego okresu, przeplatane były pokazami mundurów żołnierzy Pierwszej Brygady Legionów Polskich, wojsk niemieckich, rosyjskich oraz Błękitnej Armii generała Hallera. Chętni mieli możliwość przymierzenia munduru żołnierskiego, a pozostali uczniowie zostali zapoznani z nazwami poszczególnych jego elementów. Młodzi widzowie także zobaczyli, jak w tamtych czasach wyglądał pobór do wojska. Na zakończenie lekcji został przeprowadzony konkurs wiedzy historycznej, w którym uczniowie chętnie brali udział. Zwycięscy otrzymali nagrody w postaci wybijanych na miejscu srebrnych monet niezwykłej wartości (głównie pamiątkowej).
27 listopada uczniowie klas VI-VIII w ramach szkolnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczestniczyli w lekcji historycznej, która odbyła się w Muzeum Regionalnym w Trzebnicy. Lekcję przeprowadziła pani Leontyna Gągało, która przypomniała uczniom drogę Polaków ku niepodległości. Uczniowie wysłuchali również informacji dotyczących powstania Trzebnicy. Zapoznali się także z symboliką pomnika upamiętniającego 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, odsłoniętego 11 listopada w Trzebnicy. Po wykładzie młodzież odśpiewała hymn państwowy. Po czym wszyscy uczestnicy spotkania udali się do muzeum, w którym obejrzeli eksponaty związane z Trzebnicą.
W tym dniu uczniowie odwiedzili również Bazylikę św. Jadwigi, gdzie czekał na nich przewodnik, który zapoznał uczniów z historią trzebnickiego sanktuarium.
. . . . .
13 listopada uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły zebrali się na uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Uczniowie klas IV - VIII w montażu słowno-muzycznym przypomnieli o datach i wydarzeniach sprzed 100 lat, uświadamiając wszystkim, jak długa była polska droga do niepodległości. Uczniowie pięknie recytowali wiersze przypominające, czym jest patriotyzm, braterstwo i poświęcenie. Wielu wzruszeń dostarczyły pięknie wykonane pieśni i piosenki, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
. . . . .
Dnia 26 października w naszej szkole odbyła dyskoteka. Zabawa była znakomita. Oprócz świetnej muzyki i tańców, uczniowie wzięli udział w kilku konkursach, m.in. na najładniejsze przebranie, na króla i królową tańca... A wszystko przebiegało w najlepszym porządku.
. . . .
W dniach 15-17 października w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu zDolny Ślązaczek –Dolnośląski Konkurs Polonistyczny, Matematyczny oraz Języka Angielskiego. Do konkursu przystąpili uczniowie z klas VI- VIII : N. Składnik, P. Gorazdowska, D. Melnik, M. Zamolski, M. Maj, N.Bąk, P. Koła, K. Kostecka, F. Misterka, A. Pałka, M. Składnik, F. Wróbel, A. Cierniak, I. Kondracka. Do etapu powiatowego z języka polskiego, który odbędzie się 22.11.2018r., zakwalifikowali się uczniowie klasy VII : P. Koła, K. Kostecka, F. Misterka, A. Pałka. Gratulujemy!
8 listopada o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci z klasy "0". O godzinie 16:30 zapraszamy rodziców uczniów z klas II, IV,V,VI, VII i VIII.
30 października uczniowie klasy pierwszej w obecności pani naczelnik, pani dyrektor, nauczycieli, rodziców, całej społeczności uczniowskiej i przedszkolaków złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Masłowie.
Podczas uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki w szkole. Uczniowie pierwszej klasy z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.
Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, legitymacje szkolne, upominki i słodkości. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.
Następnie uczniowie udali się do swojej sali, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Był to dzień pełen emocji i wrażeń nie tylko dla samych dzieci, ale również dla ich rodzin, z całą pewnością na długo zapadnie w pamięci.
J. C
WARSZTATY PSZCZELARSKIE
11 października w naszej szkole odbyły się warsztaty pszczelarskie dla uczniów klas O-IV. Dzięki zajęciom dzieci wiele dowiedziały się o pracy pszczelarza dawniej i dziś, poznały także niezwykły świat pszczół.
Uczniów zafascynowała m.in. informacja, że życie tych owadów, choć trwa zaledwie 5 tygodni, jest wypełnione nieustannie pracą. Te pożyteczne stworzenia zimą prawie w ogóle nie zasypiają, dbają natomiast o siebie i wzajemnie się ogrzewają, tworząc w ulu zbitą kulę. To pszczoły-dziewczyny zbierają nektar, mają żądła i mogą być strażniczkami w przeciwieństwie do trutni.
Podczas zajęć nie zabrakło pszczelarskich rekwizytów, pięknej scenografii oraz pszczół przywiezionych w szklanym ulu. Dzieci mogły posmakować miodu oraz pyłku kwiatowego. Na koniec każdy uczestnik warsztatów otrzymał certyfikat, wosk do produkcji świec oraz pamiątkową książeczkę o życiu pszczół.
Tradycją naszej szkoły stał się udział we wrześniowej kampanii ekologicznej „Światowy Dzień bez Samochodu”, której celem jest promocja zdrowego trybu życia oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Akcję tę rozbudowaliśmy i co roku organizujemy kilka takich dni na przełomie września i października.
W tych dniach odbywają się piesze wycieczki do Trzebnicy. Uczestniczą w nich uczniowie klas IV- VIII wraz z opiekunami. Trasa wycieczek wiedzie przez pola, na których można zaobserwować oznaki nieuchronnie zbliżającej się jesieni. Zawsze wielką radość wędrującym sprawia obraz wypatrzonych na horyzoncie przepięknych saren.
Wszystkim uczestnikom podczas wypraw dopisuje wesoły nastrój, na co wpływ ma z pewnością przepiękna, jeszcze letnia, słoneczna pogoda .
Zawsze zadowoleni, pełni energii docieramy do celu i deklarujemy udział w kolejnych „pieszych przedsięwzięciach”.
Od 10 września do 4 października 2018r w naszej szkole na świetlicy szkolnej przeprowadzony został projekt edukacyjny dotyczący zorganizowania obchodów Dnia głośnego czytania na podstawie książki Renaty Piątkowskiej pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu słodziaków”. Projektem objęte zostały dzieci z klasy „0”, I i II. Przez cztery tygodnie czytaliśmy rozdziały książki, oznaczając naklejkami w albumach codzienne czytanie. Dzieci chętnie ilustrowały przygody slodziaków, wymyślały nowe przygody oraz wykonywały portrety słodziaków.
29 września zorganizowany został Dzień Głośnego Czytania, podczas którego uczniowie klasy VI czytali swoim młodszym kolegom fragmenty książki.
Nasi uczniowie po raz kolejny włączyli się do jesiennej akcji zbierania kasztanów. Odwiedzali pobliskie parki, lasy oraz podwórka sąsiadów aby zebrać ich jak najwięcej. Przywiezione do szkoły kasztany zostały zważone, a następnie odpłatnie przekazane firmie zielarskiejNatura z Kobylina, która w ten sposób pozyskała surowiec na kosmetyki oraz wyroby farmaceutyczne, a uczniowie środki finansowe przeznaczą na zaplanowane cele.
Łącznie nasi uczniowie zebrali 348 kg. Najlepsi w tej akcji byli siódmoklasiści, szóstoklasiści, czwartoklasiści.
12. października 2018 odbyła się akademia z okazji Dnia KEN. Samorząd Uczniowski przygotował program artystyczny pt. "Fakty SP". W występie udział wzięli uczniowie klas 1-7, którzy wcielili się w role prezenterów telewizyjnych i w zabawny sposób przestawili wiadomości z życia szkoły.
Powered by aSc EduPage